Lütfen tıklayın
      
 Üye Girişi Haber/Soru/İlan Gönder :: Geliştirilmiş arama :: Yorumlar :: Oylamalar
Üye Girişi
 Kullanıcı adı
 Şifre
 Beni hatırla


Şifrenizi mi unuttunuz?

Henüz üye değil misiniz? Üye olmak için tıklayınız. Kayıtlı bir üye olarak birçok avantajınız oluyor..

Ana Menü

Kişisel
· Anasayfa
· Kişisel Ayarlar
· Çıkış

Bölümler
· E-kitap indir
· Dünya TV'leri
· Ansiklopedi
· Ne Nedir?
· Uyducunun El Kitabı
· Teknoloji Notları
· Online Türkiye Haber
· Kanal Haberleri
· Uydu Frekans Listeleri
· Uydu Fotoğrafları
· Soru / Cevap
· Web Linkleri




UyduTVHaber 'de Arama









Google Arama
Google
Web'de
Site'de



Soru: İZLENEBİLİR ŞİFRESİZ BELGESEL KANALLARI...
80 Cm'lik antenle Hotbird Uydusu'nu sorunsuz bir şekilde izliyorum fakat bu uydudaki arapça kanallardan sıkıldığım için Hotbird Çanağının yanına bir aparat daha takarak Belgesel Kanalları olan Uyduları seyretmek istiyorum fakat hangi Uydularda şifresiz yayın yapan Belgesel Kanalları olduğunu bilmiyorum ve Hotbird Uydusu'na bakan 80 Cm'lik Antenin yanına bir aparat daha takarak başka hangi Uyduları seyredebilirim.

CEVAP: Çok fazla şansınız yok. Söylediğiniz şekilde alabileceğiniz nispeten tavsiye edilebilecek konumlar sadece 19.2°Doğu Astra ve 9.0°Doğu Eutelsat uyduları. Çünkü 13.0°Doğu konumundan çok uzakta bulunan uyduları zaten multifeed yöntemiyle alamazsınız, yakınlardakiler arasında da cazip başka bir uydu yok. Söylediğim iki konumu denemelisiniz.

Sunuldu 13 Agu, 2012 - 05:50 AM

Soru: izlenebilir uydular
SELAMLAR BENİM SİZDEN ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM ŞEY ŞUDUR; BELGESEL, SPOR VE FİLM AĞIRLIKLI KANALLARI ŞİFRESİZ YADA ŞİFRELERİNİ KEYLERLE ÇÖZEREK İZLEYEBİLCEĞİM UYDULAR KALDIMI? ESKİDEN Bİ HODBİRD VARDI ODA ÇÖP OLDU ŞUAN HİÇBİR ŞİFRE KIRILMIYO GALİBA. UYDU UYDU GEZİYORUM ŞİFRELERİYLE KARŞILAŞIP İZLEYEMİYORUM. SİZDEN RİCAM BÖYLE BİR UYDU VARSA NASIL İZLEYEBİLİRM AÇIKLARSANIZ SEVİNİRİM. ŞİMDEDN TEŞEKKÜR EDETİM İYİ ÇALIŞMALAR.

CEVAP: Uyducunuzdan "kart paylaşımlı" diye isteyiniz. İnternet bağlantısıyla birlikte izlenebilen yüzlerce belgesel, spor ve film ağırlıklı kanal mevcut. Türk buketlerini değil ama türkiyede yayın indirme hakkı bulunmayan fransa, almanya, italya, polonya, yunanistan vb menşeli onlarca güzel dijital bukete ait yüzlerce premium yayın korsan izlenebiliyor. Henüz AB üyesi olmadığımız için bunların türkiyeden korsan olarak izlenmesi bir suç oluşturmuyor. (Bu yayıncıların yayınlarını yasal olarak türkiyede satma hakları bulunmadığı için korsan izlendiğinde de mağdur edilmiş olmuyorlar. O yüzden ortada mağduru olmayan birşey suç sayılamaz).

Bu şekilde 13, 19, 7, 1 derece konumlarında çok sayıda yayın mevcut. Ayrıca 7 derece batı Nilesat uydularındaki çok sayıda belgesel, spor ve film ağırlıklı yayınların çoğu şifresiz. Arapça veya farsça bilenler için bulunmaz nimettir. Üstelik bazı güzel spor ve belgesel kanallarının orijinal (ingilizce, fransızca) sesleri de mevcut.

Sunuldu 11 Agu, 2012 - 06:02 AM

İlan: Boş konuşan 17 bürokrat ve işadamı uzaya gönderilecek
Bazen aşağıdaki yazıdaki tarzda konuşan bürokrat ve işadamlarının bizimle ayni dünyada yaşamayıp uzaydan geldiklerini düşünüyorum. 17 milyon çanak çöpe gidecek manşeti bugün tüm gazetelerde var.

Milenyumun başından beri tüm dünyada analog karasal yayınların dijitale dönüşme kararı verildiğini biliyorsunuz. Çoğu ülkeler bu dönüşümü çoktan tamamlayıp son karasal analog TV yayınlarının da şalterini indirdiler. Bizde de en son 2014'de tüm analog karasal yayınları kapatma kararı alınalı beş altı yıl oldu. Ama bilindiği gibi epeydir karasal yayının uydu kablo ve genişbant alternatifleri mevcut. Eğer tüm ahali Radyo/TV yayınlarını öbür alternatif ortamlar üzerinden izlemeyi seçerlerse dijital karasal yayınlara hiç gerek kalmaz. Analog karasal yayınların şalteri indirildiğinde dijital karasal yayın hiç ortada olmasa da eksikliği hissedilmeyedektir.

Uydu, Genişbant, Kablo ve Karasal yayın ortamlarının kuşkusuz çeşitli avantaj ve dezavantajları var. Tercihler de buna göre belirleniyor. Dijital karasal yayına geçilip, analog karasal yayınların şalterinin indirildiği avrupa ülkelerinin hiçbirinde çanak felan çöpe atılmadı. Bilakis o ülkelerde de uydu çanakları tv yayınlarını izlemede en çok kullanılan yayın ortamı haline geldi. (Bkz. Avrupa'da TV yayınlarının en baş aktarım platformu uydular haline geldi)

Halen türkiyede 17 milyon çanak varmış. Bu sayı türkiye'deki aile sayısından bile fazladır. Yani her aile bir çanak almış çatısına koymuş demektir. Halk analog yayınlar henüz mevcut iken bu tercihi yapıp masrafa girdiğine göre bu ciddi bir konu. İnsanlar çanağından sadece devletin izin verdiği az sayıdaki yayını değil binlerce kanal yabancı yayını da izleyebiliyorlar.

Eğer karasal antenler söylendiği gibi kurulur, frekans tahsisleri söylendiği gibi yapılabilirse bu antenlerde şimdi uydumuzdan bedava alabildiğimiz yayınların onda dokuzbuçuğu hiç bulunmayacak. Bulunanlar da devlet yayınları hariç hepsi paralı olacak. Yayın kalitesinde bir artış yok, belki azalma olacak. Çanağımızı çöpe atıp üstüne para vererek cihaz alarak attan eşeğe binmemiz için hepimiz çıldırmış olmamız lazım.

Dünyadaki yüzaltmış küsur ülkenin sadece İran gibi 3-4 tanesinde çanak yasak. Devlet özel ekipler kurup vatandaşı falakaya yatırıp, büyük para cezaları verip çanakları söküyorlar. Yine de gidin görün. Neredeyse her ailenin çanağı var. Kimi gizlemiş, kimi açıktan açığa kurmuş. Çanak kırma ekibi her sene yüzbinlerle çanağı kırsa da devede kulak. Bu devirde böyle bir yasağı uygulamak mümkün değil.

Türkiyede insanlar kendiliklerinden istemeyeceklerine göre çatılarındaki 17 milyon çanağı kim sökecek?. Yasaklanacak mı? Nasıl olack?. Türkiye İran gibi olabilir mi?. Hangi takvim dahilinde çanakları kim kullanım dışı bırakabilecek. On senedir karasal yayın antenlerini kuramayan, kablo TV yayınlarını devletleştirip tercih edilmez hale getiren türkiye bunu nasıl başaracak?

Sunuldu 11 Agu, 2012 - 03:33 AM

Haber: UYDU ANTENLERİNE VEDAAAA
17 milyon uydu anteni çöpe gidiyor
2014’te dijital karasal yayına geçilecek olan Türkiye’de frekans planlaması dahilinde belirli illerde toplam 400 milyon TL maliyetle 800 adet verici anten kurulacak.
Güncelleme:10 Ağustos 2012 11:09

450 televizyon ve 1.100 civarında radyonun frekansa kavuşacağı yeni dönemde 17 milyon adet uydu anteni çöpe gidecek.

Televizyon ve radyolara frekans tahsisi amacı ile çıkarılan Radyo ve Televizyon Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanunu 3 Mart 2011 tarihinde yürürlüğe girerken, RTÜK ve BTK’nın bu alanda yaptıkları çalışmalarda son aşamaya gelindi. Kanunun geçici 4. Maddesi’ne göre, Türkiye Cumhuriyeti 2015 yılı başında dijital karasal yayına geçmek zorunda. Kanun Türkiye’de var olan yayıncılık politikasını da yeniden belirleyecek. 2014’e kadar yapılacak çalışmalar ile birlikte 23’ü ulusal olmak üzere toplam 252 televizyon ve 36’sı ulusal olmak üzere toplam 1.090 radyonun frekans tahsisleri yapılacak. Frekans planlamasını yaptıran RTÜK ile aralarında Kanal D, Star TV, ATV,Kanal7,STV, FOX ve TV8’in de bulunduğu 16 yayıncı ortağın bulunduğu Anten A.Ş.’ye ortalama 400 milyon TL ye mal olacak 800 adet verici anten kurulacak. Antenlerin satın alım ve kurulumunu sağlayacak olan Anten A.Ş., sistemin işletmesini de yürütecek. Dijital karasal yayıncılık ile birlikte Türkiye’deki 17 milyon adet uydu anteni de çatılardan kaldırılacak.

Süreci yakından takip ettiklerini belirten Mobil Servis Sağlayıcı İş Adamları Derneği (MOBİLSAD) Yönetim Kurulu Üyesi Kubilay Erdoğan, özellikle frekans tahsisi konusunda piyasada bir hareketlilik başladığını belirtti. 1994 yılında kurulan RTÜK’ün kuruluş amacının, yayıncılık yapan kuruluşların frekans planlamasını yapmak olduğuna dikkat çeken Kubilay Erdoğan, “Aradan geçen zaman içerisinde maalesef bu görevini yerine getirememiş, ancak çıkarılan kanun ile birlikte artık bu görevini yerine getirebilme imkanı bulacak’ dedi. RTÜK ve BTK’nın bu konuda bir konsensus içerisinde çalıştığını hatırlatan Kubilay Erdoğan, “Geçen yıl frekans tahsisi planlama ihalesi yapıldı. RTÜK ilgili planlama için Fransız bir yazılım firması ile anlaştı ve bu firmaya dijital Frekans Planlaması’nı yaptırdı ve teslim aldı. Bu planlama doğrultusunda da Türkiye’nin tamamına 800 adet dijital karasal yayıncılık yapılmasına imkan sağlayacak verici anten kurulacak” dedi.

GSM şirketleri de kullanabilecek
Türkiye’de mevcut GSM şirketlerinin 60.000 adet baz istasyonu bulunduğunu ifade eden Kubilay Erdoğan, “Dijital karasal yayıncılık sürecinin tamamlanması için geriye iki adım kaldı. Bu adımlardan biri kurulacak olan 800 antenin satın alınması ve kurulması. Bu noktada iki alternatif karşımıza çıkıyor. Türkiye’deki mevcut baz istasyonlarına 800 verici monte edilebilir veya bu baz istasyonları kaldırılarak, yeni kurulacak 800 verici antenini GSM şirketlerinin de kullanması sağlanabilir. Şu sıralar RTÜK, BTK ve GSM şirketleri bu konular üzerinde görüşmelerini sürdürüyorlar” diye konuştu. İkinci önemli konunun ise frekans tahsisi olduğunu söyleyen Kubilay Erdoğan, “Türkiye’de 23’ü ulusal toplam 450 civarında televizyon kanalı uydudan yayın yapıyor. Bunun yanı sıra 1.090 adet radyo bulunuyor. Bunların hepsine bir planlama dahilinde frekans tahsisi yapılması gerekiyor. RTÜK frekans tahsisi için ihaleye çıkacak. Öncelik alım hakkı mevcut yayıncı kuruluşlarda olacak. Belirli bir bedel ile planlanmış olan bütün frekansların tahsisi gerçekleştirilecek. Dolayısıyla bu frekans tahsisi ile birlikte televizyon ve radyolar resmi olan frekanslarından yayın yapmaya başlayacaklar” diye konuştu.

Antenler sökülecek, görüntü kirliliği bitecek
Dijital karasal yayına geçiş ile birlikte yayınları izleyebilmek için eski televizyon değiştirilecek veya sinyal alabilen ve set üstü kutu adı verilen bir aparat kullanılacağını açıklayan Kubilay Erdoğan, “Türkiye’de 17 milyon adet uydu anteni bulunuyor. Bu antenlerin hepsi bir takvim dahilinde kullanım dışı kalacak. Görüntü kirliliği de bu sayede ortadan kalkmış olacak. RTÜK, geçiş döneminde mevcut antenlerin sökülmesi için bir takvim belirleyecek ve o süre zarfında antenlerin çatılardan veya binalardan sökülmesi sağlanacak” dedi. Frekans tahsisi ile birlikte tıpkı radyolarda olduğu gibi televizyonların da hiçbir bağlantı olmadan her yerde izlenebileceğini ifade eden Kubilay Erdoğan, “Dijital karasal yayın olduğu için hem görüntü kalitesi hem de ses kalitesi çok yüksek olacak. Bunun yanı sıra televizyon ve radyolar yeni teknoloji ile birlikte tek frekanstan tüm ülkeye yayın yapma imkanı bulacak ve bölgesel yayıncılığa da kavuşmuş olacak. Yayıncılar kendilerini nerede, ne zaman ve kaç kişinin izledikleri bilgisine çok rahat ulaşabilecekler. Bu bilgi doğrultusunda da reklamları bölgesel olarak planlayabilecekler. Yeni dönem yayıncılığa ve iş dünyasına farklı bir anlayış getirirken, haberleşme, iletişim ve yayıncılık tek bir platform üzerinden yapılmasını sağlıyor” dedi.

Mobil pazara 100 milyon dolarlık katkı sağlayacak
Dijital karasal yayının mobil cihazların kullanımını da teşvik edeceğini bildiren Kubilay Erdoğan, “Şu anda GSM şebekesi üzerinden mobil cihazlarımızda TV izleyebiliyor, radyo dinleyebiliyoruz. Bu yeni teknoloji ile birlikte mobil cihazlar dijital karasal yayın şebekesinden bu hizmeti alacaklar”

Sunuldu 10 Agu, 2012 - 08:16 AM

Haber: AKDENIZ TV (ADANA) YAKINDA TÜRKSATTA OLACAK.
AKDENIZ TV (ADANA) YAKINDA TÜRKSATTA OLACAK.
Sunuldu 10 Agu, 2012 - 02:14 AM

Haber: Boing TV Geliyor!
yeni sezonda açılması beklenen çocuk kanalı. sloganı 'Eğlenceye Zıpla!' dır. Sahibi Turner Broadcasting System'dir.
Sunuldu 10 Agu, 2012 - 02:13 AM

Teknoloji: Curiosity Mars gezegenine indi ve oradan resimler göndermeye başladı
27 Kas, 2011 tarihinde size En pahalı rover robot Mars'a doğru yola çıktı şeklinde duyurmuştuk. İşte şimdi de oraya vardı diye yazıyoruz.

Yaklaşık 900 kilogram ağırlığında olan ve radyoaktif plütonyumun parçalanması sonucu açığa çıkan sıcaklıkla işleyen Curiosity'nin Kızıl Gezegen’e inişi, son derece hassas olarak tasarlanmış ısı kalkanı ve gezegen yüzeyine inişini yavaşlatmak için kullandığı sesten hızlı açılan dünyanın en büyük gökyüzü paraşütü yardımıyla gerçekleşti.

Bir gökyüzü vinci ve dünyanın en büyük süpersonik paraşütü taşıyan uzay aracının bıraktığı Curiosity, Mars’ta küçük yaşam formlarını destekleyebilecek bir ortamın olup olmadığını araştırmak amacıyla bu inişini gerçekleştirdi. Sürülüşü Kaliforniya’daki ”Jet Propulsion Laboratuvarı'ndan yapılan uzay aracı, dünyadan yola çıktığı 26 Kasım’dan bu yana yaklaşık 567 milyon kilometrelik bir yolculuk yaptı.

ABD Başkanı Barack Obama konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bugün ABD Mars’ta tarih yazdı” ifadesini kullandı. ABD’nin bu başarısının gelecekte “milli gurur” vesilesi olacağını söyledi. Açıklamasında, Curiosity başarısının, ABD’nin hem uzayda hem dünya’daki öncü rolüne ve dünyanın her zaman imrenmesini sağlayan, yeniliğe, teknolojiye ve temel araştırmalara yaptığı akıllıca yatırımlara bağlı olduğunu hatırlattı.

Sunuldu 07 Agu, 2012 - 07:11 AM

Haber: KANAL 60 TOKAT YAKINDA TÜRKSAT"TA YAYINDA!
Tokat’lıların uzun zamandır uydu yayınına geçmesini heyecanla beklediği Kanal 60 TVuydu test yayınına başladı. “Şehrin Gülen Yüzü” sloganı ile Tokat'ın televizyon kanalı olmayı hakeden Kanal 60 TV, Tokat'ın plakası olan 60 “ı logo olarak kullandı ve test yayına Kanal 60 TV logosu ile başladı.
Kanal 60 Tv Genel Müdürü Hüseyin Kömür, Kanal 60 TV'nin test yayınlarına başladığını, Ramazan'da uydudan test yayını yaptığını belirtti. Kanal 60 TV her zaman iyiyi gösteren bir televizyon olacağını belirten Kömür, Tokat ve Türkiye'nin bütün renk ve seslerinin televizyonda yer alacağını söyledi. Herkesin kendisini ifade edebildiği, ailesiyle birlikte izleyebileceği bir yayın politikası çizgisinde olacaklarını belirten Kömür, geçmişten alınan kültürü bugün ile yoğurarak izleyicilere sunacaklarını bildirdi. Kömür, “Tokat'ın kitle iletişim alanında etkili bir yazılı basına sahip olduğunu, televizyon yayıncılığında da Türkiye ve Dünya ”da üzerlerine düşen görevi yapacağız,” dedi.
Tokat ”ta Kanal 60 TV'nin önemli bir yeri olduğunu belirten Kömür, “çok zor süreçlerden geçtik, siyasi baskılar gördük, yayınlarımızdan dolayı tehdit edildik, ama bildiğimiz memleketimizin doğrularından vazgeçmedik, bizim tek maksadımız var Tokat”a hizmet. 24 saat kesintisiz yayın yaptık, İşimiz hizmet oldu, gücümüz Tokat”lı halkımız. Yeni yayın dönemi ve yeni ekibinin çalışmalarıyla Televizyonumuzda gözle görülebilir değişikliklerin olduğunu gördük. Yayın akışı, programlar, haber programları, müzik programları, dini programlar ve sabahları yapılan programlar ve özellikle yerel dokuyu anlatan yayınlar ilgiyle izleniyor. Bu başarılar halkımızı sevindirmektedir. İnşallah biz bu başarıyı uyduda da sağlarız” dedi.

Kömür;” Bize katkı sağlayan tüm dostlara teşekkür ediyoruz, Tokat ”tan aldığımız gücü Tokat'a sunmaktan, paylaşmaktan, memleketimizin gözü, kulağı olmaktan gurur duyuyoruz, tüm ekip arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye sözlerini bitirdi. Kaynak: www.kanal60tv.com/

Sunuldu 07 Agu, 2012 - 01:27 AM

Soru: show tv ve skyturk 360
merhabalar. arkadaşlar bende next ye18000 hd uydu alıcısı var. show tv yayını skyturk 360 yayınına karışıyor. yani skyturk 360'ı açtığımda çoğu zaman show tv yayını çıkıyor. böyle bir sorunla karşılaşan var mı? ne yapılabilir?

ShowTurk le SkyTurk ayni polaritede ayni FEC aralarında sadece 6MHz var. Bazı cihazlar karıştırabilir. Frekans, SR ve VPID değerini elle girmeniz çözüm olabilir. (Show SR:4444 VPID:308, Sky 4250 VPID:4450) Bilen söylesin.

Sunuldu 07 Agu, 2012 - 01:26 AM

Soru: OPTIK LNB Nedir?
Sorum OPTIK LNB/ OPTIK NOD ile ilgili. Nedir bu optik lnb'ler. biraz netten baktim ve anladigim kadariyla 4 ya da 8 uydu alicisina baglanip herkes kendi kanalina bakabiliyormus. Peki o zaman optik lnb'nin bildigimiz normal 4 cikisli lnb arasindaki farki ne? OPTIK LNB nasil calisir acaba, "kestane kebap acele cevap", lutfen!
Saygilar.

CEVAP: Koaks kablonun frekans (IF) üst sınırı 2400MHz dir. MPEG-2 formatında 950-2400 MHz arası bir bant genişliğine sığdırılabilecek maksimum kanal sayısı belli. Bir uydudaki transponderlerden dörtte biri ancak sığdırılabiliyor. Çözüm olarak bant dörde bölünmüş (V, H, Alt, Üst) 22KHz ve 14/18V kumandasıyla aşağıdan kumanda edilerek bu dört bloktan biri seçiliyor ve alıcıya gönderiliyor. Tüm yayınların ayni anda koakstan alıcıya gönderilmesi mümkün değil. Bir de çanak ile alıcı arasındaki mesafe arttıkça verim düşüyor, gürültü artıyor, yayın alınamaz hale geliyor. Çok kalın ve pahalı koaksla bile birkaç yüz metre gitmek güç. Oysa örneğin bir sitede her binayı çanakla donatmak yerine bir yere merkez yaparsınız tek kabloyla hepsine güçlü sinyal dağıtıp işi çözersiniz. İşte bu ancak fiberoptik (cam) kabloyla mümkün. Bir optik kabloya yüz koaks kablonun sinyalini taşıtabilirsiniz. Hem de kilometrelerce uzağa ve kayıpsız olarak. Tek optik kabloya tüm uyduların yayınlarını ve internet genişbant gidiş dönüş sinyallerini vb ayni anda yükleyebilirsiniz. Bir sitedeki her daireye tek bir fiber ucu dağıtarak tüm bunları yapmak mümkün. Eğer tek bir evdeki çanağı ve 4-8 daireyi düşünürseniz çok anlamlı gelmeyebilir. Ama bir sitedeki merkezi veri iletişimini düşünürseniz fizibil hatta gereken tek çözüm bu olabilir.

Optik LNB aslında genel olarak bildiğimiz quattro (dördül) LNB'nin aynisi tek farkı 4 ayrı polarite 4 tane F konnektör çıkışa verilmek yerine hepsindeki sinyaller birleştirilip modüle edilerek tek ışık bandının içine dizilmiş haldedir. Tüm polaritelerdeki tüm yayınlara ait sinyaller ayni anda ışık halinde gönderilir. Daha sonra alıcı tarafa varıldığında LNB'den gönderilen ışık sinyali bir nod (konvertör) ile kullanıcılara verilecek dijital elektronik sinyal haline dönüştürülür. Optik LNB'de bulunan F konnektör sadece elektriksel besleme içindir.

Sunuldu 07 Agu, 2012 - 01:13 AM

Teknoloji: BCB International Ltd tarafından geliştirilen SQ-4 keşif aracı
Donanımlı haliyle toplam ağırlığı 400 gram olan 4 pervaneli bu helikopter üç dakikadan az sürede 2.5 km uzağa gidebiliyor ve maksimum 30 dakika havada kalabiliyor.

Bir tablet bilgisayar kullanarak uçurulabilen bu keşif aracı üzerinde bulunan iki kamerası ile gece ve gündüz yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve film çekebiliyor. 6 adet ultrasonik sonarı da bulunduğu için dar alanlara hassas manevralarla nüfuz edebilme yeteneğine sahip.

SQ-4 hedef bölgede havada asılı kalabilme yeteneğine sahip. Kullanıcı kontrolunu kaybeder veya enerji seviyesi %30'a düşerse kendiliğinden hareket noktasına geri dönüşe geçiyor.

Hız: 5 m/s
Boy: 300 mm
Havada tam faal dayanma: 15 dk
Yükseklik: 75 mm
Azami irtifa: 120 m
Ağırlık: 400 g (90 g LiPo Akü dahil)
Görev Menzili: 1.5 km
Taşıyabildiği yük ağırlığı: 50g (max)
Uçurma/İniş: Herhangi noktadan dikey kalkış/iniş
Kanat açıklığı: 300 mm
Pervane çapı: 7 inç
Yüklü sensörler: İki tane mikrokamera
Yüklü toplam ağırılık: 400 g
Yönetim: GPS/İrtifa tutma
Kabin malzemesi: Karbon Fiber/Naylon
Sistem: Uzaktan kontrol
Akü: LiPo

Sunuldu 05 Agu, 2012 - 11:03 AM

Soru: motorla turksat ve yabanci uydulari ayni anda bulamiyorum
Bosna hersekte yasiyorum motorlu canak kurulumu yaptim. Latitude ayarini yapiyorum hotbird astra vb uydulari buluyorum ama turksat yonune dondugumde sinyal bulamiyor. Latitude ayarini degistirdigimde sinyali buluyorum ama busefer buldugum yabanci uydular kayboluyor nerede yanlis yapiyorum yardimci olabilirmisiniz?

CEVAP: Çanağınızın kuşak ayarı kusurlu. Kusur büyük değilse birbirine yakın 13derece - 19 derece uydularında hiçbir sorun ortaya çıkmayabilir. Diğerlerine göre öbür uçta bulunan 42 derece uydusunu almak istediğinizde sorun belirgin olarak ortaya çıkar. Size verdiğim tablodan çanak ayarınızın hangi yönde ne kusuru olduğunu anlayabilirsiniz. Çanağınızın mekanik üç açı ayarıyla (deklinasyon, elevasyon ve kutup ekseni (azimut) ayarlarıyla) oynayarak durumu düzeltebilirsiniz. Bir uzmandan yardım almanız da gerekebilir. Anlattığınız durum daha çok ikinci satır orta resimdeki kusurun açıklamasına benziyor. Kuşağın orta (tepe) noktası bulunduğunuz kentin boylamı civarındaki bir uyduda olmalı. Sözgelimi oturduğunuz yer eğer "Bijeljina" ya yakın ise kuşağın tepe noktasındaki uydu 19° 13’ E (Astra 19.2E) civarında olmalı.

Sunuldu 05 Agu, 2012 - 09:20 AM

değişiklik: YENİ PAKET YAYINDA
Turksat' da yeni bir paket daha eklendi üç turksat kanalı test yayınında. Frekans Bilgileri:
11555 V (Dikey) 27500

Sunuldu 03 Agu, 2012 - 01:10 AM

değişiklik: HABER
TV 2000
FREKANS:11593
POLARİTE:27500
FEC:DİKEY(V)

Sunuldu 02 Agu, 2012 - 06:44 AM

Haber: Rah E-Farda TV. Bu bir Afgan kanalıdır. Frekans: 11986 Kapsama: Doğu
Rah E-Farda TV. Bu bir Afgan kanalıdır. Frekans: 11.986, Kapsama: Doğu, Symbol Rate:2222 Fec : 5/6 Türksat 2A. yayinda
Sunuldu 02 Agu, 2012 - 06:43 AM

Haber: Gaziantep Kanal 5 Tv
Gaziantep'den bölgesel yayın yapan Kanal 5 tv yarın turksat 3A uydusunda
Frekans Bilgileri:
11593 V 27500

Sunuldu 01 Agu, 2012 - 01:52 AM

İlan: üsküdar çanak anten uydu anten arıza ayar tel.0539.732.01.70


Sunuldu 01 Agu, 2012 - 01:52 AM

Haber: Türksat 3D HD yeni frekans 11170 H 10000 3/4 DVB-S2 /8PSK (BISS) Bugünden beri
Türksat 3D HD yeni frekans
11170 H 10000 3/4 DVB-S2 /8PSK
(BISS)

Bugünden beri bu frekansı test ediyor

Sunuldu 30 Tem, 2012 - 11:39 PM

Haber: Turksat 3A'da iki yeni paket(11593 V ve 11556 V)
Turksat 3A'da iki yeni paket(11593 V ve 11556 V)
Sunuldu 30 Tem, 2012 - 11:38 PM

İlan: TRT 3 D TÜRKSAT"TA TEST YAYINDA.
TRT 3 D TÜRKSAT"TA TEST YAYINDA.
Sunuldu 30 Tem, 2012 - 11:38 PM

Haber: MERCAN TV ADIYAMAN TÜRKSAT UYDUSUNA GELİYOR!
Mercan Televizyonunu ziyaret eden Ziraat Odası Başkanı ve beraberindeki heyet Mercan TV Genel Müdürü İbrahim Aslan’a hayırlı olsun dileklerini iletti.

Ziyarette Ziraat Odası Başkanı Kemal Şahin, Eski Başkan Yakup Taş, Kahta Ziraat Odası Başkanı Rüştü Turanlı bulundu.

Adıyaman’da Mercan TV’nin önemli bir yeri olduğunu belirten Ziraat Odası Başkanı Kemal Şahin, en büyük temennilerinin yeni yönetimle birlikte Mercan TV’nin bir an evvel uydudan yayına geçmesi olduğunu söyledi. Göreve geldiği günden Adıyaman basınının ve Mercan TV’nin büyük desteklerini gördüklerini belirten Başkan Kemal Şahin, Mercan Televizyonunun yeni yönetimi ve yeni ekibinin çalışmalarıyla Mercan Televizyonunda gözle görülebilir değişikliklerin olduğunu görmeye başladık. Yayın akışı, programlar, haber programları, müzik programları, dini programlar ve sabahları yapılan programlar ilgiyle izlenmeye başladı. Buda bir Adıyamanlı olarak bizleri sevindirmekte. İnşallah bir an evvel uydu yayınına geçerler ve aynı başarıyı orada da sağlarlar.” Dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Mercan TV Genel Müdürü İbrahim Aslan; “Mercan TV olarak Adıyaman’ın sorunlarında olduğu gibi çiftçilerin sorunlarında da her zaman çiftçilerimizin yanında olacağız. İlimiz tarımının gelişmesi adına üstümüze ne gibi görev düşerse hazırız. Bu vesileyle sayın başkanımıza ve beraberindeki heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Adres Bilgileri:
Yer: Atatürk Caddesi. Selçuklu İş Hanı. Eski Tansaş Üstü. Kat : 3 Adıyaman

İletişim Bilgileri:
Telefon: 00 90 416 214 6000

Temel Bilgiler:
İnternet Sitesi: http:/www.mercantv.net

Sunuldu 28 Tem, 2012 - 10:37 PM

İlan: EMİNÖNÜ UYDU SERVİSİ(05344664138)ÇANAK ANTEN KURULUM ARIZA AYAR SERVİSİ

Sunuldu 28 Tem, 2012 - 07:25 AM

İlan: KADIKÖY CAFERAĞA UYDU ÇANAK ANTEN ARIZA 05348225399

Sunuldu 28 Tem, 2012 - 07:12 AM

Haber: TMB müzik kanalı Teledünya 160. kanalda
TMB müzik kanalı Teledünya 160. kanalda yayın yapmaya başlamıştır haberiniz olsun.
Sunuldu 28 Tem, 2012 - 07:10 AM

Haber: Futbol-Basketbol-Hentbol-Kayak-Golf-Tenis gibi tüm spor dallarıyla 24 Saat kesin
Futbol-Basketbol-Hentbol-Kayak-Golf-Tenis gibi tüm spor dallarıyla 24 Saat kesintisiz yayın yapacak olan Telesport Tv Uydudan yayın yapmak için RTÜK'e başvurmuş Rtük izin verdiği takdirde yakında Türksat Uydusundan yayına başlıyacaklar...Not:Haber başka sitelerden alıntıdır
Sunuldu 28 Tem, 2012 - 12:17 AM

Soru: DUO LNB?
DUO LNB nedir acaba? Biraz netten baktim ama tam bilgi alamadim. Anlayabildigim kadariyla iki uyduyu bir canakta izlemek icin kullaniliyor. Örnegin bana 19.2 ve 23.5 dogu uydulari lazim. Peki DUO LNB yerine iki normal lnb (birbirini kendi uydusuna) ve ordan da diseq'ten aliciya baglayip ayni islevi saglayamz miyim? Sorum anlasildi mi acaba?

CEVAP: Sağlayabilirsiniz. DuoLNB Astra uydularının sahibi SES şirketi tarafından geliştirilen ve sadece Astra 23.5°E ve Astra 19.2°E konumlarındaki uydularda bulunan yayın paketlerini orta avrupadan alabilmeye mahsus özel bir LNB tipidir. Aslında 2 adet LNBF ve bir adet DiSEqC'den oluşur. Başka iki uydu konumu için veya orta avrupa dışında bir bölgeden almak için kullanılması risklidir. (Feed'ler arasındaki mesafe sadece o kullanım yeri için fix)

Örneğin avrupadan 13°doğu ve 19.2°doğu yayınlarını almakta kullanılamayacağı gibi 23.5°doğu ve 19.2°doğu uydularını türkiyeden almak için de uygun değildir. Ayrıca herhangi offset çanağa takılabilirliği de yoktur. (Mesela f/D = 0.6 olmalı)

Bu tür LNB'lerin genel adı "Monoblok LNB". Farklı uygulamalar için 3 veya 4 feedli de olabiliyor. İçinde feed sayısı kadar müstakil universal LNB ve bir de onları birbirine bağlayıp tek çıkıştan kullanılabilmesini sağlayan DiSEqC sviç bulunur. Monoblok LNB'ler 2-4 feedli olabildiği gibi 1-4 çıkışlı da olabiliyor. Eğer 4 adet F konnektörü bulunuyorsa birbirinden bağımsız 4 receiver ile 4 TV'den bütün feedlerden gelen yayınlar alınabilir. Bu tür LNB'lerin fiberoptik çıkışlısı da var. Ayrıca özel yayın buketlerine mahsus sadece belirli bir platformun (örn SkyLink, CSLink vb) her iki uyduda bulunan transponderlerini kendi abonelerine ulaştırmak üzere üretilenleri var. Bunlar (bizim Digitürk gibi) farklı frekanslarda çalışmak (ve sadece belirli buketleri almak) üzere yapıldığından standart cihazlarla kullanılması güç.(İçinde üniversal LNB bulunmadığından baktığı uydulardaki tüm yayınları alamıyor. Eğer 23.5°doğu ve 19.2°doğu konumlarına ayarlı iki çanağınız var ve bir DiSEqC sviçiniz varsa bu DuoLNB'nin işlevini tam mükemmel olarak yapabilirsiniz.
Türkçeye hepsini "ikiz" diye çeviriyoruz ama bir de ayrıca "TwinLNB" ve "DualLNB" terimleri var ki onlar da tamamen farklı şeylerdir.




Sunuldu 27 Tem, 2012 - 07:29 AM

İlan: YENI"DEN SIZLERLEYIZ!

SIZLER ICIN HIZMET VERMEYE CALISIRKEN MALESEF SALDIRIYA UGRADIK!
TÜM SORUNLAR GIDERILDI! YENI"DEN SIZLERLEYIZ!
www.uydumturk.com OLARAK BU SALDIRIYI KINIYORUZ!
ISTE SOLGANIMIZ SU : TÜRKIYE"DE 1 NUMARAYIZ VE YENIDEN SIZLERLEYIZ! BIZI TERCIH ETTIGINIZ ICIN TESEKKÜRLER
UYDUMTURK FORUM YÖNETIMI
SAYGILAR SEVGILER ALLAH RAZI OLSUN

Sunuldu 27 Tem, 2012 - 06:35 AM

İlan: KADIKÖY D-SMART ANTEN SERVİSİ 05326228084

Sunuldu 26 Tem, 2012 - 04:32 AM

İlan: KADIKÖY UYDU ANTEN ARIZA 05348225399

Sunuldu 26 Tem, 2012 - 04:30 AM

İlan: KAVACIK ÇANAK ANTEN UYDU ANTEN ARIZA TEL.0539.732.01.70

Sunuldu 26 Tem, 2012 - 04:16 AM




Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /home/content/R/e/g/Regneva2/html/site/includes/pnSession.php on line 393