Lütfen tıklayın
      
 Üye Girişi Haber/Soru/İlan Gönder :: Geliştirilmiş arama :: Yorumlar :: Oylamalar
Üye Girişi
 Kullanıcı adı
 Şifre
 Beni hatırla


Şifrenizi mi unuttunuz?

Henüz üye değil misiniz? Üye olmak için tıklayınız. Kayıtlı bir üye olarak birçok avantajınız oluyor..

Ana Menü

Kişisel
· Anasayfa
· Kişisel Ayarlar
· Çıkış

Bölümler
· E-kitap indir
· Dünya TV'leri
· Ansiklopedi
· Ne Nedir?
· Uyducunun El Kitabı
· Teknoloji Notları
· Online Türkiye Haber
· Kanal Haberleri
· Uydu Frekans Listeleri
· Uydu Fotoğrafları
· Soru / Cevap
· Web Linkleri
UyduTVHaber 'de Arama

Google Arama
Google
Web'de
Site'de
* Haber: Avrupa'da TV yayınlarının en baş aktarım platformu uydular haline geldi
Gönderildi 28 Mar, 2012 - 05:59 AM
Bunu bir arkadaşa gönder  Yazıcı dostu sayfa Bu hikayeyi yazdırTeknoloji ve kanal haberleri Halen avrupanın TV yayınlarının en büyük kısmının uydular üzerinden gerçekleştirildiği ortaya çıktı.

SES'in yıllık uydu gözetim raporuna göre Avrupadaki 84 milyon hanenin TV yayınlarını almakta kullandığı esas kaynak DTH yani uydu çanaklarıdır. Bu sayının dört yıl öncesine göre %22 armış olduğu görülmektedir. Ayrıca bu süre içinde karasal yayın alan hanelerin 16 milyon, kablo TV yayını alan hanelerin de 2 milyon azaldığı görülüyor.

SES ticari başkanı Norbert Holzle “Yeni cihazların herşeyin yerine geçeceğini düşünmüştük ama araştırma kazanan platformun uydu olduğunu göstermektedir" şeklinde konuştu.

2011 yılında en hızlı gelişen uydu pazarları İngiltere, Almanya, Ukrayna, Polonya ve İtalya oldu.

İngiltere'deki yaklaşık 10 milyon SKY paralı TV abonesinin üzerine Freesat ile bir 2 milyon abone daha eklendi. Astra Pazarlama başkanı Mike Chandler analog'dan dijitale geçiş ve analog yayınların bitirilmesi sürecinde bölge bölge abone kitleleri topladıklarını anlattı.

Önde gelen alman pazar araştırma kuruluşu TNS Infratest firması tarafından yürütülen araştırma için 62,000 'den fazla görüşme gerçekleştirildi.

Araştırmaya göre Avrupa'daki uydu yayını alan evlerin %73'ü Astra uydularının yayınlarını almaktadır. Toplam sayıları da 62 milyondur. Yüksek çözünürlüklü (HDTV) yayınları almak bakımından da SES uydu platformları en önde gelmektedir. Avrupa'daki HD yayın alan 29 milyon evin 23 milyondan fazlası Astra yayınlarını almaktadır.

Holtze “Başlangıçta ingiltere'de HD hemen kabul görmedi, ama bunun daha çok ekran boyutuyla ilgili olduğunu anladık. Kullanıcılarda küçük oturma odalarına daha büyük ekranlar koyma arzusu yok" şeklinde konuştu.

2011 yılı sonuna kadar 245 milyon full HD TV ekranı satıldı. Fiyatlar da 600 euro'ya kadar indi. Halen 40 inç'den büyük TV ekranları pazarın üçte birini oluşturmaktadır.

Son 18 ayda fiyatları yarı yarıya ve 1,028 euro'ya kadar indiği halde sadece 6 milyon kadar satılmış olan 3D konusu biraz daha müphem.

Halen Astra uydularında 267 HDTV kanalı yayın yapmakta.

Avrupa'da TV yayınlarının en baş aktarım platformu uydular haline geldi | Giriş yap/Kayıt ol | 0 Yorumlar
Dayanıklılık
Yorumların sahibi yazandır. İçeriğinden sorumlu değiliz.Warning: session_write_close() [function.session-write-close]: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in /home/content/R/e/g/Regneva2/html/site/modules.php on line 69