Lütfen tıklayın
      
 Üye Girişi Haber/Soru/İlan Gönder :: Geliştirilmiş arama :: Yorumlar :: Oylamalar
Üye Girişi
 Kullanıcı adı
 Şifre
 Beni hatırla


Şifrenizi mi unuttunuz?

Henüz üye değil misiniz? Üye olmak için tıklayınız. Kayıtlı bir üye olarak birçok avantajınız oluyor..

Ana Menü

Kişisel
· Anasayfa
· Kişisel Ayarlar
· Çıkış

Bölümler
· E-kitap indir
· Dünya TV'leri
· Ansiklopedi
· Ne Nedir?
· Uyducunun El Kitabı
· Teknoloji Notları
· Online Türkiye Haber
· Kanal Haberleri
· Uydu Frekans Listeleri
· Uydu Fotoğrafları
· Soru / Cevap
· Web Linkleri
UyduTVHaber 'de Arama

Google Arama
Google
Web'de
Site'deBu başlıktaki tüm makaleleri gör.

Haber: UYDU ANTENLERİNE VEDAAAA
17 milyon uydu anteni çöpe gidiyor
2014’te dijital karasal yayına geçilecek olan Türkiye’de frekans planlaması dahilinde belirli illerde toplam 400 milyon TL maliyetle 800 adet verici anten kurulacak.
Güncelleme:10 Ağustos 2012 11:09

450 televizyon ve 1.100 civarında radyonun frekansa kavuşacağı yeni dönemde 17 milyon adet uydu anteni çöpe gidecek.

Televizyon ve radyolara frekans tahsisi amacı ile çıkarılan Radyo ve Televizyon Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanunu 3 Mart 2011 tarihinde yürürlüğe girerken, RTÜK ve BTK’nın bu alanda yaptıkları çalışmalarda son aşamaya gelindi. Kanunun geçici 4. Maddesi’ne göre, Türkiye Cumhuriyeti 2015 yılı başında dijital karasal yayına geçmek zorunda. Kanun Türkiye’de var olan yayıncılık politikasını da yeniden belirleyecek. 2014’e kadar yapılacak çalışmalar ile birlikte 23’ü ulusal olmak üzere toplam 252 televizyon ve 36’sı ulusal olmak üzere toplam 1.090 radyonun frekans tahsisleri yapılacak. Frekans planlamasını yaptıran RTÜK ile aralarında Kanal D, Star TV, ATV,Kanal7,STV, FOX ve TV8’in de bulunduğu 16 yayıncı ortağın bulunduğu Anten A.Ş.’ye ortalama 400 milyon TL ye mal olacak 800 adet verici anten kurulacak. Antenlerin satın alım ve kurulumunu sağlayacak olan Anten A.Ş., sistemin işletmesini de yürütecek. Dijital karasal yayıncılık ile birlikte Türkiye’deki 17 milyon adet uydu anteni de çatılardan kaldırılacak.

Süreci yakından takip ettiklerini belirten Mobil Servis Sağlayıcı İş Adamları Derneği (MOBİLSAD) Yönetim Kurulu Üyesi Kubilay Erdoğan, özellikle frekans tahsisi konusunda piyasada bir hareketlilik başladığını belirtti. 1994 yılında kurulan RTÜK’ün kuruluş amacının, yayıncılık yapan kuruluşların frekans planlamasını yapmak olduğuna dikkat çeken Kubilay Erdoğan, “Aradan geçen zaman içerisinde maalesef bu görevini yerine getirememiş, ancak çıkarılan kanun ile birlikte artık bu görevini yerine getirebilme imkanı bulacak’ dedi. RTÜK ve BTK’nın bu konuda bir konsensus içerisinde çalıştığını hatırlatan Kubilay Erdoğan, “Geçen yıl frekans tahsisi planlama ihalesi yapıldı. RTÜK ilgili planlama için Fransız bir yazılım firması ile anlaştı ve bu firmaya dijital Frekans Planlaması’nı yaptırdı ve teslim aldı. Bu planlama doğrultusunda da Türkiye’nin tamamına 800 adet dijital karasal yayıncılık yapılmasına imkan sağlayacak verici anten kurulacak” dedi.

GSM şirketleri de kullanabilecek
Türkiye’de mevcut GSM şirketlerinin 60.000 adet baz istasyonu bulunduğunu ifade eden Kubilay Erdoğan, “Dijital karasal yayıncılık sürecinin tamamlanması için geriye iki adım kaldı. Bu adımlardan biri kurulacak olan 800 antenin satın alınması ve kurulması. Bu noktada iki alternatif karşımıza çıkıyor. Türkiye’deki mevcut baz istasyonlarına 800 verici monte edilebilir veya bu baz istasyonları kaldırılarak, yeni kurulacak 800 verici antenini GSM şirketlerinin de kullanması sağlanabilir. Şu sıralar RTÜK, BTK ve GSM şirketleri bu konular üzerinde görüşmelerini sürdürüyorlar” diye konuştu. İkinci önemli konunun ise frekans tahsisi olduğunu söyleyen Kubilay Erdoğan, “Türkiye’de 23’ü ulusal toplam 450 civarında televizyon kanalı uydudan yayın yapıyor. Bunun yanı sıra 1.090 adet radyo bulunuyor. Bunların hepsine bir planlama dahilinde frekans tahsisi yapılması gerekiyor. RTÜK frekans tahsisi için ihaleye çıkacak. Öncelik alım hakkı mevcut yayıncı kuruluşlarda olacak. Belirli bir bedel ile planlanmış olan bütün frekansların tahsisi gerçekleştirilecek. Dolayısıyla bu frekans tahsisi ile birlikte televizyon ve radyolar resmi olan frekanslarından yayın yapmaya başlayacaklar” diye konuştu.

Antenler sökülecek, görüntü kirliliği bitecek
Dijital karasal yayına geçiş ile birlikte yayınları izleyebilmek için eski televizyon değiştirilecek veya sinyal alabilen ve set üstü kutu adı verilen bir aparat kullanılacağını açıklayan Kubilay Erdoğan, “Türkiye’de 17 milyon adet uydu anteni bulunuyor. Bu antenlerin hepsi bir takvim dahilinde kullanım dışı kalacak. Görüntü kirliliği de bu sayede ortadan kalkmış olacak. RTÜK, geçiş döneminde mevcut antenlerin sökülmesi için bir takvim belirleyecek ve o süre zarfında antenlerin çatılardan veya binalardan sökülmesi sağlanacak” dedi. Frekans tahsisi ile birlikte tıpkı radyolarda olduğu gibi televizyonların da hiçbir bağlantı olmadan her yerde izlenebileceğini ifade eden Kubilay Erdoğan, “Dijital karasal yayın olduğu için hem görüntü kalitesi hem de ses kalitesi çok yüksek olacak. Bunun yanı sıra televizyon ve radyolar yeni teknoloji ile birlikte tek frekanstan tüm ülkeye yayın yapma imkanı bulacak ve bölgesel yayıncılığa da kavuşmuş olacak. Yayıncılar kendilerini nerede, ne zaman ve kaç kişinin izledikleri bilgisine çok rahat ulaşabilecekler. Bu bilgi doğrultusunda da reklamları bölgesel olarak planlayabilecekler. Yeni dönem yayıncılığa ve iş dünyasına farklı bir anlayış getirirken, haberleşme, iletişim ve yayıncılık tek bir platform üzerinden yapılmasını sağlıyor” dedi.

Mobil pazara 100 milyon dolarlık katkı sağlayacak
Dijital karasal yayının mobil cihazların kullanımını da teşvik edeceğini bildiren Kubilay Erdoğan, “Şu anda GSM şebekesi üzerinden mobil cihazlarımızda TV izleyebiliyor, radyo dinleyebiliyoruz. Bu yeni teknoloji ile birlikte mobil cihazlar dijital karasal yayın şebekesinden bu hizmeti alacaklar”

Sunuldu 10 Agu, 2012 - 08:16 AM

Haber: AKDENIZ TV (ADANA) YAKINDA TÜRKSATTA OLACAK.
AKDENIZ TV (ADANA) YAKINDA TÜRKSATTA OLACAK.
Sunuldu 10 Agu, 2012 - 02:14 AM

Haber: Boing TV Geliyor!
yeni sezonda açılması beklenen çocuk kanalı. sloganı 'Eğlenceye Zıpla!' dır. Sahibi Turner Broadcasting System'dir.
Sunuldu 10 Agu, 2012 - 02:13 AM

Haber: KANAL 60 TOKAT YAKINDA TÜRKSAT"TA YAYINDA!
Tokat’lıların uzun zamandır uydu yayınına geçmesini heyecanla beklediği Kanal 60 TVuydu test yayınına başladı. “Şehrin Gülen Yüzü” sloganı ile Tokat'ın televizyon kanalı olmayı hakeden Kanal 60 TV, Tokat'ın plakası olan 60 “ı logo olarak kullandı ve test yayına Kanal 60 TV logosu ile başladı.
Kanal 60 Tv Genel Müdürü Hüseyin Kömür, Kanal 60 TV'nin test yayınlarına başladığını, Ramazan'da uydudan test yayını yaptığını belirtti. Kanal 60 TV her zaman iyiyi gösteren bir televizyon olacağını belirten Kömür, Tokat ve Türkiye'nin bütün renk ve seslerinin televizyonda yer alacağını söyledi. Herkesin kendisini ifade edebildiği, ailesiyle birlikte izleyebileceği bir yayın politikası çizgisinde olacaklarını belirten Kömür, geçmişten alınan kültürü bugün ile yoğurarak izleyicilere sunacaklarını bildirdi. Kömür, “Tokat'ın kitle iletişim alanında etkili bir yazılı basına sahip olduğunu, televizyon yayıncılığında da Türkiye ve Dünya ”da üzerlerine düşen görevi yapacağız,” dedi.
Tokat ”ta Kanal 60 TV'nin önemli bir yeri olduğunu belirten Kömür, “çok zor süreçlerden geçtik, siyasi baskılar gördük, yayınlarımızdan dolayı tehdit edildik, ama bildiğimiz memleketimizin doğrularından vazgeçmedik, bizim tek maksadımız var Tokat”a hizmet. 24 saat kesintisiz yayın yaptık, İşimiz hizmet oldu, gücümüz Tokat”lı halkımız. Yeni yayın dönemi ve yeni ekibinin çalışmalarıyla Televizyonumuzda gözle görülebilir değişikliklerin olduğunu gördük. Yayın akışı, programlar, haber programları, müzik programları, dini programlar ve sabahları yapılan programlar ve özellikle yerel dokuyu anlatan yayınlar ilgiyle izleniyor. Bu başarılar halkımızı sevindirmektedir. İnşallah biz bu başarıyı uyduda da sağlarız” dedi.

Kömür;” Bize katkı sağlayan tüm dostlara teşekkür ediyoruz, Tokat ”tan aldığımız gücü Tokat'a sunmaktan, paylaşmaktan, memleketimizin gözü, kulağı olmaktan gurur duyuyoruz, tüm ekip arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye sözlerini bitirdi. Kaynak: www.kanal60tv.com/

Sunuldu 07 Agu, 2012 - 01:27 AM

Haber: Rah E-Farda TV. Bu bir Afgan kanalıdır. Frekans: 11986 Kapsama: Doğu
Rah E-Farda TV. Bu bir Afgan kanalıdır. Frekans: 11.986, Kapsama: Doğu, Symbol Rate:2222 Fec : 5/6 Türksat 2A. yayinda
Sunuldu 02 Agu, 2012 - 06:43 AM

Haber: Gaziantep Kanal 5 Tv
Gaziantep'den bölgesel yayın yapan Kanal 5 tv yarın turksat 3A uydusunda
Frekans Bilgileri:
11593 V 27500

Sunuldu 01 Agu, 2012 - 01:52 AM

Haber: Türksat 3D HD yeni frekans 11170 H 10000 3/4 DVB-S2 /8PSK (BISS) Bugünden beri
Türksat 3D HD yeni frekans
11170 H 10000 3/4 DVB-S2 /8PSK
(BISS)

Bugünden beri bu frekansı test ediyor

Sunuldu 30 Tem, 2012 - 11:39 PM

Haber: Turksat 3A'da iki yeni paket(11593 V ve 11556 V)
Turksat 3A'da iki yeni paket(11593 V ve 11556 V)
Sunuldu 30 Tem, 2012 - 11:38 PM

Haber: MERCAN TV ADIYAMAN TÜRKSAT UYDUSUNA GELİYOR!
Mercan Televizyonunu ziyaret eden Ziraat Odası Başkanı ve beraberindeki heyet Mercan TV Genel Müdürü İbrahim Aslan’a hayırlı olsun dileklerini iletti.

Ziyarette Ziraat Odası Başkanı Kemal Şahin, Eski Başkan Yakup Taş, Kahta Ziraat Odası Başkanı Rüştü Turanlı bulundu.

Adıyaman’da Mercan TV’nin önemli bir yeri olduğunu belirten Ziraat Odası Başkanı Kemal Şahin, en büyük temennilerinin yeni yönetimle birlikte Mercan TV’nin bir an evvel uydudan yayına geçmesi olduğunu söyledi. Göreve geldiği günden Adıyaman basınının ve Mercan TV’nin büyük desteklerini gördüklerini belirten Başkan Kemal Şahin, Mercan Televizyonunun yeni yönetimi ve yeni ekibinin çalışmalarıyla Mercan Televizyonunda gözle görülebilir değişikliklerin olduğunu görmeye başladık. Yayın akışı, programlar, haber programları, müzik programları, dini programlar ve sabahları yapılan programlar ilgiyle izlenmeye başladı. Buda bir Adıyamanlı olarak bizleri sevindirmekte. İnşallah bir an evvel uydu yayınına geçerler ve aynı başarıyı orada da sağlarlar.” Dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Mercan TV Genel Müdürü İbrahim Aslan; “Mercan TV olarak Adıyaman’ın sorunlarında olduğu gibi çiftçilerin sorunlarında da her zaman çiftçilerimizin yanında olacağız. İlimiz tarımının gelişmesi adına üstümüze ne gibi görev düşerse hazırız. Bu vesileyle sayın başkanımıza ve beraberindeki heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Adres Bilgileri:
Yer: Atatürk Caddesi. Selçuklu İş Hanı. Eski Tansaş Üstü. Kat : 3 Adıyaman

İletişim Bilgileri:
Telefon: 00 90 416 214 6000

Temel Bilgiler:
İnternet Sitesi: http:/www.mercantv.net

Sunuldu 28 Tem, 2012 - 10:37 PM

Haber: TMB müzik kanalı Teledünya 160. kanalda
TMB müzik kanalı Teledünya 160. kanalda yayın yapmaya başlamıştır haberiniz olsun.
Sunuldu 28 Tem, 2012 - 07:10 AM

Haber: Futbol-Basketbol-Hentbol-Kayak-Golf-Tenis gibi tüm spor dallarıyla 24 Saat kesin
Futbol-Basketbol-Hentbol-Kayak-Golf-Tenis gibi tüm spor dallarıyla 24 Saat kesintisiz yayın yapacak olan Telesport Tv Uydudan yayın yapmak için RTÜK'e başvurmuş Rtük izin verdiği takdirde yakında Türksat Uydusundan yayına başlıyacaklar...Not:Haber başka sitelerden alıntıdır
Sunuldu 28 Tem, 2012 - 12:17 AM

Haber: SEMERKAND TV
SEMERKAND TV TELE DÜNYA'DA, KANAL NO 59'DA YAYINDA..
Sunuldu 24 Tem, 2012 - 12:00 AM

Haber: Yerel sanatçılar Kırşehir TV de Kırıkkale müzisyenler derneği Başkanı Adnan Saça
Yerel sanatçılar Kırşehir TV de
Kırıkkale müzisyenler derneği Başkanı Adnan Saçal Derneğe kayıtlı üyelerimiz televizyonlarda ses vermeye başladığını söyledi. Saçal, Vatan TV de yayınlanan "Canciger Muhabbeti" programını sunan Dernek üyelerimiz Neşet Abalı oğlu ve Kamil Abalı oğlu kardeşler ardından, Kırşehir den karasal, internet üzerinden seyredilen Kırşehir TV de Salı ve Cumartesi günleri yayınlanan"Bizim Sazımız Bizim Sesimiz" adlı programı dernek üyelerimiz sunmaya başladı.

HAFTANIN İKİ GÜNÜ
Salı ve Cumartesi günü saat 21 00-24 00 arası yayınlanan "Bizim Sazımız, Bizim Sesimiz" programına, Bir birinden yetenekli genç ve gelecek vaad eden müyader üyelerimiz konuk oluyor. Seslendirdikleri Türkülerle Seyredenlerin beğenisini toplayan üyelerimiz, Canlı telefon ve masaj atanlarında isteklerine yer veriyorlar. Salı günü Alkan Saçal ve Murat Bayar,cumartesi günleri Şükrü Özmen sunuyor. Dernek üyemiz olan Kırıkkaleli peçeli köçek Erdal Geyikçi, de oyunlarıyla programa renk katıyor.

KTV YAKINDA UYDUDA
KTV yönetim kurulu başkanı Adem Akkuş Kırıkkale ile ortak kültürlere sahip olduklarını, Kırıkkale de müzisyenler derneğinin kurulmasına sevindiğini söyledi. Akkuş, Kırşehir TV olarak "MÜYADER) Dernek başkanı Adnan Saçal'ın her zaman yanındayız, kapımız Kırıkkaleli müzisyenlere sonuna kadar açıktır. MÜYADER in kurulması gelecekte "Muharrem Ertaş, Neşet Ertaş, Aşık Mahsuni, Aşık Gulabi, Aşık Veysel, Çekiç Ali,Hacı Taşan" gibi yeni yetenekler çıkması ve onların bıraktığı değerleri ileriye götürmesi açısından iyi olacağını düşünüyorum" diye konuştu. Yakında Kırşehir TV'nin uyduya geçeceğini de söyleyen Akkuş "Türkülerimizi izleyenlerimizin tüm dünyadan seyretme ve dinleme şansı da bulunacaktır" dedi.

www.bayrakgazetesi.com.tr/haber_detay.asp?haberID=1541

Sunuldu 23 Tem, 2012 - 11:59 PM

Haber: BENGUTURK YAYINLARI TURSATTA KESiLDi
BENGUTURK YAYINLARI TURSATTA KESiLDi Bengü Türk Tv çalışanıyla görüştüm. Yaşanan durumun teknik bir arızadan kaynaklandığını söylediler.Mesai saatinin geçmiş olması dolayısıyla, ayrıntılı bilgi edinemedim.
Ancak şu an Bengü Türk Tv teknik ekibinin sorunun ivedilikle giderilmesi için hummalı bir şekilde çalışma yaptığı söylendi. Sorun geçicidir. Teknik sorun giderildikten sonra BengüTürk Tv'yi izleyebilirsiniz.


Sunuldu 23 Tem, 2012 - 11:54 PM

Haber: ES TV ESKISEHIR
ES TV ESKISEHIR TEMMUZ VEYA AGUSTOS AYINA KADAR TÜRKSAT"TAN YAYINLARINA BASLIYACAK..


KAYNAK:

Es TV.
Adres : İstiklal Mh. Santral Sk. Santral İş Hanı kat:3
Şehir : ESKİŞEHİR
Telefon : 0 222 220 81 32

Sunuldu 22 Tem, 2012 - 05:00 AM

Haber: KANAL 55 SAMSUN TÜRKSAT UYDUSUNDA YAYINDA
KANAL 55 SAMSUN TÜRKSAT UYDUSUNDA YAYINDA
TÜRKSAT 3 A BATI KAPSAMA ALANI

FREKANS: 11593 Mhz
SEMBOL ORANI: 27500
POLARİZASYON: VERTİCAL (V)- DİKEY
FEC ORANI: 3/4

V.Pid: 2065 – A.Pid: 2066 – PCR. Pid: 2065

Sunuldu 22 Tem, 2012 - 04:59 AM

Haber: LİNE TV BURSAteledunya TÜRKSAT UYDUSUNDA YAYINDA
LİNE TV BURSA TÜRKSAT teledunya dsmart 132UYDUSUNDA YAYINDA
TÜRKSAT 3 A BATI KAPSAMA ALANI

FREKANS: 11593 Mhz
SEMBOL ORANI: 27500
POLARİZASYON: VERTİCAL (V)- DİKEY
FEC ORANI: 3/4

V.Pid: 2075 - A.Pid: 2076 - PCR. Pid: 2075

Sunuldu 22 Tem, 2012 - 04:58 AM

Haber: Şam (Suriye) çatılarında kaç çanak var biliyor musunuz?

Sunuldu 19 Tem, 2012 - 08:08 AM

Haber: Eskişehir’in ilk özel Televizyonu Kanal 26 TV Türksat 3 A Batı'da
Eskişehir’in ilk özel Televizyonu Kanal 26 TV Türksat 3 A Batı Yayın Alanından Yayınlarına başlamıştır. Kanal 26'nın uydu parametreleri şöyle;

TÜRKSAT 3 A BATI KAPSAMA ALANI
FREKANS: 11.592 Mhz
SEMBOL ORANI: 27.500
POLARİZASYON: VERTİCAL (V)- DİKEY
FEC ORANI: 3/4

Sunuldu 03 Tem, 2012 - 06:06 AM

Haber: Ramazan ayında yayın hayatına başlayacak olan Diyanet Tv Uydu Alış Parametreleri
Ramazan ayında yayın hayatına başlayacak olan Diyanet Tv Uydu Alış Parametreleri;
Frekans:11172 Polarizasyon: H (Yatay) SR : 4444 FEC: 5/6 Uydu: TÜRKSAT 3/A

Sunuldu 01 Tem, 2012 - 05:13 AM

Haber: DOĞUTV UYDU YAYINI İÇİN FREKANS TAHSİSİ VE SÖZLEŞME SÜRECİ SONA ERMİŞ OLUP,ÇOK Y
DOĞUTV UYDU YAYINI İÇİN FREKANS TAHSİSİ VE SÖZLEŞME SÜRECİ SONA ERMİŞ OLUP, ÇOK YAKIN ZAMANDA TÜRKSAT 3A UYDUSU ÜZERİNDEN 11593/34375 V FREKANSINDAN YAYINLARA BAŞLAYACAKTIR. TÜM ERZURUMLULAR İLE PAYLAŞMAKTAN MUTLULUK DUYARIZ.
Sunuldu 01 Tem, 2012 - 05:12 AM

Haber: Erzurum’da açılacak Kardelen Televizyonu Temmuz Ayında Yayın Hayatına Başlıyor.
Erzurum’da Pusula gazetesinden sonra bölgenin gündemini tutacak yeni bir yayın organı daha faaliyete geçmeye hazırlanıyor.

Pusula gazetesinin geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği Kardelen Televizyonu çalışan personellerin yayına hazırlanış şekilleriyle ilgili Pusula gazetesinde köşe yazısı yazan Sinan Özçaylak; personelin heyecanlarına ortak olmak adınına şöyle bir yazı kaleme aldı.Şu anda kapalı devre yayın yapan televizyon istasyonunda 36 kişi istihdam ediliyor. Televizyon istasyonunun genel müdürlüğünü STV kökenli Mazhar Aslanoğlu yapıyor. Genç kadrosuyla Kardelen Tv ekranlara farklı bir soluk getirecek.

Geçtiğimiz gün Dadaşkent’teki televizyon binasını gezdik. Kuruluş aşamasında bende katkıda bulunmuştum, ancak şimdi bütün hazırlıklar tamamlanınca ortaya çıkan manzaradan çok etkilendim. Stüdyolar, yayın odaları, yaygın medya olarak tabir edilen televizyon istasyonlarında ne varsa aynısı Kardelen Tv’de mevcut. Genç ve dinamik bir kadro kurmuş Mazhar Arslanoğlu. Gençlerdeki heyecan görülmeye değerdi. Ankara’nın doğusunda bu imkanlara sahip başka bir televizyon istasyonu yok. Uydu yoluyla yayın yapacak olan Kardelen Tv, Türkiye’nin tamamında ve Avrupa’da izlenebilecek.

Genel Müdür Mazhar Arslanoğlu’na Kardelen Tv’nin yayın politikası ne olacak diye sorduğumda, aldığım cevap memnuniyet vericiydi. Arslanoğlu, “Türkiye’nin doğusunda olup biten ne varsa, tarafsız bir biçimde ekrana taşıyacağız. Bu noktada haber bizim lokomotifimiz olacak.

Hazırladığımız canlı ve paket programlarla bölge Erzurum’da Açılacak Olan Kardelen Televizyonu Temmuz Ayında Yayın Hayatına Başlıyor.

Erzurum’da Pusula gazetesinden sonra bölgenin gündemini tutacak yeni bir yayın organı daha faaliyete geçmeye hazırlanıyor.

Pusula gazetesinin geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği Kardelen Televizyonu çalışan personellerin yayına hazırlanış şekilleriyle ilgili Pusula gazetesinde köşe yazısı yazan Sinan Özçaylak; personelin heyecanlarına ortak olmak adınına şöyle bir yazı kaleme aldı.Şu anda kapalı devre yayın yapan televizyon istasyonunda 36 kişi istihdam ediliyor. Televizyon istasyonunun genel müdürlüğünü STV kökenli Mazhar Aslanoğlu yapıyor. Genç kadrosuyla Kardelen Tv ekranlara farklı bir soluk getirecek.

Geçtiğimiz gün Dadaşkent’teki televizyon binasını gezdik. Kuruluş aşamasında bende katkıda bulunmuştum, ancak şimdi bütün hazırlıklar tamamlanınca ortaya çıkan manzaradan çok etkilendim. Stüdyolar, yayın odaları, yaygın medya olarak tabir edilen televizyon istasyonlarında ne varsa aynısı Kardelen Tv’de mevcut. Genç ve dinamik bir kadro kurmuş Mazhar Arslanoğlu. Gençlerdeki heyecan görülmeye değerdi. Ankara’nın doğusunda bu imkanlara sahip başka bir televizyon istasyonu yok. Uydu yoluyla yayın yapacak olan Kardelen Tv, Türkiye’nin tamamında ve Avrupa’da izlenebilecek.

Genel Müdür Mazhar Arslanoğlu’na Kardelen Tv’nin yayın politikası ne olacak diye sorduğumda, aldığım cevap memnuniyet vericiydi. Arslanoğlu, “Türkiye’nin doğusunda olup biten ne varsa, tarafsız bir biçimde ekrana taşıyacağız. Bu noktada haber bizim lokomotifimiz olacak.

Hazırladığımız canlı ve paket programlarla bölge insanının hassasiyetlerini, duyarlılıklarını, sorunlarını ekrana taşıyacağız. Sadece sorunu söylemekle yetinmeyip alternatifler sunma gayreti içerisinde olacağız.” diyor. Evet aynen böyle olmalı. Bölgemiz zor bir bölge, farklı kültürlerin bir arada yaşadığı bir coğrafya. Arslanoğlu ve ekibi zor bir göreve talip olmuşlar. Çıktıkları bu yolda kendilerine başarılar diliyorum. Allah yardımcıları olsun.

Başta Erzurum olmak üzere bölgenin yüzü olma çabasında olan Kardelen Tv’ye bölge insanının ciddi destek vermesi gerekiyor. Böyle bir yatırımın Erzurum’da yapılmış olmasının da kıymeti bilinmeli. 29 haziranda AK Parti il kongresine katılmak üzere Erzurum’a gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yapması beklenen Kardelen Tv, haziran sonunda test yayınına başlayacak ve temmuz ayı itibariyle yayına geçmiş olacak.

Önümüzdeki günlerde Kardelen Tv’nin geniş haberini hem gazetemizde hem de Aktüel Pusula dergisinde okuma imkanı bulacaksınız. Eminim sizlerde benimle aynı heyecanı paylaşacaksınız. Erzurum’da Açılacak Olan Kardelen Televizyonu Temmuz Ayında Yayın Hayatına Başlıyor. Erzurum’un Ulusal Televizyon Kanalı, Açılışı İçin Geri Sayım Başladı…

Siz de Şimdiden Uydu Frekanslarınızı Ayarlayabilirsiniz…

Uydu Frakans Bilgileri;
Türksat 3A , 42.0 E
Frekans:11593V
SR:27500
Fec: 3/4

Sunuldu 27 Haz, 2012 - 12:23 AM

Haber: Bolu’nun İlk ve Tek Ulusal Televizyon kanalı Türksat Uydusunda yayında. Abant tv
Abant tv’nin Frekans bilgileri şöyle yer almaktadır.

Abant Tv (Bolu) Türksat 3A Frekans Bilgileri:
Frekans:11593 – SR:27500 – Polarizasyon:V-Dikey – FEC:3/4 – Kapsama:Batı
Web Sitesi: http://www.abanttv.com.tr/
Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/abanttv

Sunuldu 27 Haz, 2012 - 12:17 AM

Haber: Number1 TÜRK TV
Türkçe pop müzik alanında atağa geçen Number1 Medya Grubu, biri TV, diğeri radyo olmak üzere iki yeni kanal kurdu...
20 yıldır yabancı müzik alanında faaliyet gösteren Number1 Grubu, Number1 TÜRK TV ve Number1 TÜRK FM ile Türkçe pop alanına da el attı.
Nurber1 Grup yeni kanallarını şöyle tanıttı:
Türkçe Pop müziğin hitlerinin en iyi sıralaması, sektörün en deneyimli ekibinin yarattığı standartlar ve yeniden belirlenen müzik politikasıyla düzenlendi.
Özenle seçilen yeni prodüksiyonlar kendi starlarını yaratırken, durağan müzik sektörüne yeni bir enerji katarak, kısa sürede herkesin şarkılarıyla yer almak için yarıştığı televizyon ve radyonuz olması amaçlandı.
Number1 TÜRK, Türkçe pop müzikte, ne ve nasıl üretildiyse, kim iz bıraktıysa, hem müzikalite, hem görsel hem de belgesel tadında müzik seyircisiyle buluşturup geleceğe taşıyacak. Türkçe pop müzik tarihine damgasını vurmuş şarkı ve sanatçılarla, yeni nesilleri buluştururken, her yaş grubundan izleyiciyi yeniden müzikle buluşturacak.
Number1 TÜRK'ün yayın ilkesi, "ilginizi çekecek tüm konuların, en az konuşma ve en iyi müzikle sizlere ulaşması".

Sunuldu 27 Haz, 2012 - 12:15 AM

Haber: olay tv 11170 Mhz2220 Sym F.E.C : 5 / 6 Polarizasyon : Dikey (V)
Olay TV 11.170Mhz, SR:2220, FEC: 5/6
Polarizasyon : Dikey (V)

Sunuldu 18 Haz, 2012 - 08:14 AM

Haber: http://www.facebook.com/photo.php?v=326494920760748
cPamukkale TV Yayında 11593 v 27500
Pamukkale TV Yayında 11585 v 27500

Sunuldu 15 Haz, 2012 - 12:49 AM

Haber: Kral Pop TV Avrupa yayınına başladı 11165 h 3170 5/6 11165 h 3170 3/4
Kral Pop TV Avrupa yayınına başladı 11165 h 3170 5/6
11165 h 3170 3/4

Sunuldu 15 Haz, 2012 - 12:45 AM

Haber: Bolu’nun İlk ve Tek Ulusal Kanalı Abant Tv 25 Haziran’da Yayında.
Bolu’nun İlk ve Tek Ulusal Televizyon kanalı Türksat Uydusunda yayına başlıyor, 25 haziranda yayına başlayacak olan Abant tv’nin Frekans bilgileri şöyle yer almaktadır.

Abant Tv (Bolu) Türksat 3A Frekans Bilgileri:
Frekans:11593 – SR:27500 – Polarizasyon:V-Dikey – FEC:3/4 – Kapsama:Batı
web Sitesi: http://www.abanttv.com.tr/
Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/abanttv

Sunuldu 11 Haz, 2012 - 10:06 AM

Haber: Furkan TV Çok Yakında-Turksat 3A 12729 H 30000 5/6 da Yayında
Tv sitesi: http://furkantv.com.tr/
Çok Yakında Bu Frekanstan Yayına başlayacak, Furkan Tv Türksat 3A Frekans Bilgileri:
Frekans=12729, Symbol rate= 30000, Fec= 5/6, Pol= (Yatay/H)
Furkan tv ve Radyo yayın lisansını aldı.

Sunuldu 11 Haz, 2012 - 10:03 AM

Haber: TV EM Kanalı Teledünya 112.Kanaldan Yayınlarına Başlamıştır.
TV EM Kanalı Teledünya 112.Kanaldan Yayınlarına Başlamıştır.
NOT: Yayınları Alınması Eklenme Zamanları Bölgelere Göre Değişiklik Gösterebilir.

Sunuldu 25 May, 2012 - 06:49 AM
Warning: session_write_close() [function.session-write-close]: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in /home/content/R/e/g/Regneva2/html/site/modules.php on line 69